Coaching finansowy

Szybkie tempo rozwoju rynku finansowego powoduje rozszerzenie wachlarza oferowanych produktów.

Jak odróżnić czy dana oferta jest dopasowaną dla nas, właściwą i dobrą ofertą?

Jak wybrać odpowiedni dla nas sposób inwestowania?

Skorzystaj z darmowej konsultacji!

  Problematyka

  Dlaczego ludzie mają problem z odkładaniem pieniędzy na przyszłość a szczególnie na swoją emeryturę?

  Jak młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają pracę zawodową myślą o przyszłości?

  Z ekonomicznego punktu widzenia, a dokładnie z „punktu widzenia” procentu składanego, młody człowiek powinien z każdej swojej pensji odkładać minimum 10%, aby zbudować kapitał mający na celu zabezpieczenie mu przyszłości (czy to emerytury czy jakiś innych zamierzeń). Tymczasem, tylko niewielka część młodych ludzi systematycznie odkłada pieniądze. Oczywiście można usłyszeć tłumaczenie, że nie zarabiają wystarczająco dużo, by można było jeszcze coś odłożyć. Ale czy to na pewno główny powód? Czy czasem nie odgrywa tu swojej roli dysonans poznawczy?

  Pomyślmy w jaki sposób w polskim społeczeństwie postrzegany jest wizerunek emeryta. Najczęstszy obrazek jaki możemy zaobserwować w telewizji, prasie, internecie, to obraz schorowanego człowieka, którego nie stać na lekarstwa, czasem i na jedzenie, nie wspominając o opłatach za mieszkanie, prąd, gaz itp. Młody człowiek, któremu ten obraz utrwalił się w pamięci nie chce by tak wyglądała jego przyszłość. Zatem, by uniknąć dysonansu między swoim aktualnym wizerunkiem, a niechcianą wizją siebie w przyszłości, nie podejmuje żadnych działań, stawiając głównie na konsumpjonizm. Zaniechanie bowiem jest łatwiejsze niż działanie, a pokus wiele. Niestety, w tym przypadku zaniechanie prawdopodobnie będzie bardzo kosztowne. Tam gdzie działa procent składany, znaczenie ma nie tylko każdy rok, ale i każdy miesiąc zwłoki.

  Weź już dziś swoją przyszłość w swoje ręce i zacznij działać. Dokonaj analizy i podejmij decyzje.
  „Jutro to dziś, tyle, że jutro” – Sławomir Mrożek

  Na czym polega coaching finansowy

  Jak działam?

  Moim celem jest analiza Twojej indywidualnej sytuacji, nauka inteligencji finansowej, pomoc w podjęciu skutecznej decyzji, pomoc w wyborze odpowiedniej oferty, ale także skontaktowanie Cię z odpowiednią osobą, która doradzi i dobierze odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

  Cel nadrzędny to wzrost Twojej świadomości finansowej, a co za tym idzie, efektywnego zarządzania Twoim portfelem, a także odpowiedź na pytanie jaki jest klucz do zmiany Twojej sytuacji finansowej?

  Ważnym obszarem w jakim działam to edukacja i uświadamianie Klientom, jak ważne jest w życiu właściwe zarządzanie finansami i myślenie o niezależności finansowej już dziś.

  coaching finansowy

  Interesuje Cię coaching finansowy?