Coaching finansowy

Szybkie tempo rozwoju rynku finansowego powoduje rozszerzenie wachlarza oferowanych produktów.

Jak odróżnić czy dana oferta jest dopasowaną dla nas, właściwą i dobrą ofertą?

Jak wybrać odpowiedni dla nas sposób inwestowania?

Skorzystaj z darmowej konsultacji!

Problematyka

Dlaczego ludzie mają problem z odkładaniem pieniędzy na przyszłość a szczególnie na swoją emeryturę?

Jak młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają pracę zawodową myślą o przyszłości?

Z ekonomicznego punktu widzenia, a dokładnie z „punktu widzenia” procentu składanego, młody człowiek powinien z każdej swojej pensji odkładać minimum 10%, aby zbudować kapitał mający na celu zabezpieczenie mu przyszłości (czy to emerytury czy jakiś innych zamierzeń). Tymczasem, tylko niewielka część młodych ludzi systematycznie odkłada pieniądze. Oczywiście można usłyszeć tłumaczenie, że nie zarabiają wystarczająco dużo, by można było jeszcze coś odłożyć. Ale czy to na pewno główny powód? Czy czasem nie odgrywa tu swojej roli dysonans poznawczy?

Pomyślmy w jaki sposób w polskim społeczeństwie postrzegany jest wizerunek emeryta. Najczęstszy obrazek jaki możemy zaobserwować w telewizji, prasie, internecie, to obraz schorowanego człowieka, którego nie stać na lekarstwa, czasem i na jedzenie, nie wspominając o opłatach za mieszkanie, prąd, gaz itp. Młody człowiek, któremu ten obraz utrwalił się w pamięci nie chce by tak wyglądała jego przyszłość. Zatem, by uniknąć dysonansu między swoim aktualnym wizerunkiem, a niechcianą wizją siebie w przyszłości, nie podejmuje żadnych działań, stawiając głównie na konsumpjonizm. Zaniechanie bowiem jest łatwiejsze niż działanie, a pokus wiele. Niestety, w tym przypadku zaniechanie prawdopodobnie będzie bardzo kosztowne. Tam gdzie działa procent składany, znaczenie ma nie tylko każdy rok, ale i każdy miesiąc zwłoki.

Weź już dziś swoją przyszłość w swoje ręce i zacznij działać. Dokonaj analizy i podejmij decyzje.
„Jutro to dziś, tyle, że jutro” – Sławomir Mrożek

Na czym polega coaching finansowy

Jak działam?

Moim celem jest analiza Twojej indywidualnej sytuacji, nauka inteligencji finansowej, pomoc w podjęciu skutecznej decyzji, pomoc w wyborze odpowiedniej oferty, ale także skontaktowanie Cię z odpowiednią osobą, która doradzi i dobierze odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Cel nadrzędny to wzrost Twojej świadomości finansowej, a co za tym idzie, efektywnego zarządzania Twoim portfelem, a także odpowiedź na pytanie jaki jest klucz do zmiany Twojej sytuacji finansowej?

Ważnym obszarem w jakim działam to edukacja i uświadamianie Klientom, jak ważne jest w życiu właściwe zarządzanie finansami i myślenie o niezależności finansowej już dziś.

coaching finansowy

Interesuje Cię coaching finansowy?


Deprecated: Korzystanie z wp_make_content_images_responsive uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.5.0! Zamiast tego użyj wp_filter_content_tags(). in /home/server263986/ftp/migracja/ftp.server436431.nazwa.pl/wp-includes/functions.php on line 5323

Donum Animo Strefa Terapii i Rozwoju
ul. Bojanowskiego 26
40-772 Katowice
NIP: 634-125-27-11
REGON: 383982880

ING Bank Śląski:
INGBPLPW 22 1050 1214 1000 0092 8125 3428

Nasz nowy gabinet !!! już od sierpnia zapraszamy na
ul. Kolejową 57 (Biurowiec SG Synergia)
40-602 Katowice
Polityka prywatności | © 2020 Donum Animo.