Psychoterapia

Psychoterapia czerpie z wielu dziedzin, od medycyny po nauki humanistyczne i społeczne – m.in. filozofię i psychologię. Jest to metoda leczenia zaburzeń psychicznych oraz rozwiązywania trudności emocjonalnych o udowodnionej naukowo efektywności. Systematyczne spotkania ze specjalistą dają możliwości skutecznego pomagania w różnorodnych problemach. Psychoterapia przyczynia się do poprawy jakości życia, lepszego rozumienia siebie, rozwoju, polepszenia zdolności do nawiązywania relacji z innymi i radzenia sobie ze stresem, wzrostu poczucia własnej wartości oraz przywrócenia radości życia.

Oferujemy pomoc psychologiczną w oparciu o metody o naukowo udowodnionej skuteczności m.in. psychoterapie w nurcie poznawczo-behawioralnym, psychoterapii schematów, uważności (mindfulness), arteterapie, TSR Terapie Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Dodatkowo wykorzystujemy w swojej pracy dialog motywujący. Na podstawie konsultacji specjalista określi najlepszą i najbardziej adekwatną dla Ciebie metodę, którą będziecie pracować.

Skorzystaj z darmowej konsultacji!

Komu pomagamy?

W Strefie Terapii i Rozwoju prowadzimy psychoterapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferujemy także terapię dla par. Jeśli masz wątpliwości jakiego typu pomocy potrzebujesz, to zgłoś się na konsultacje psychologiczne, podczas których specjalista wybierze najbardziej skuteczną metodę pomocy dla Ciebie.

Psychoterapia

Kiedy warto zasięgnąć pomocy terapeuty?

Psychoterapia pomoże Ci jeśli doświadczasz zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych lub w relacjach. Inne problemy, w których warto umówić się do specjalisty to niska samoocena, trudne doświadczenia z dzieciństwa, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie. Warto też skorzystać z niej jeśli chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie, podnieść jakość swojego życia.

Jak długo może potrwać terapia?

Terapia to regularne spotkania najczęściej raz w tygodniu. Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu psychologicznego i postawienie diagnozy. Na tej podstawie specjalista określi jak długo będzie trwała terapia. Zazwyczaj trwa od trzech miesięcy do kilku lat. Następnie będziecie pracować nad rozwiązaniem Twoich problemów i utrwalaniem zmian. Ostatni etap ma na celu podsumowanie psychoterapii i zapobieganie nawrotom. zystkim dowiadują się, czy z tym potencjałem znajdą zatrudnienie, które będą lubili, za 5 lat.


Deprecated: Korzystanie z wp_make_content_images_responsive uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.5.0! Zamiast tego użyj wp_filter_content_tags(). in /home/server263986/ftp/migracja/ftp.server436431.nazwa.pl/wp-includes/functions.php on line 5323

Donum Animo Strefa Terapii i Rozwoju
ul. Bojanowskiego 26
40-772 Katowice
NIP: 634-125-27-11
REGON: 383982880

ING Bank Śląski:
INGBPLPW 22 1050 1214 1000 0092 8125 3428

Nasz nowy gabinet !!! już od sierpnia zapraszamy na
ul. Kolejową 57 (Biurowiec SG Synergia)
40-602 Katowice
Polityka prywatności | © 2020 Donum Animo.