Kasia Sapeta


Katarzyna Sapeta

Ukończyłam psychologie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą w domu dziecka, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym. Aktualnie jestem psychologiem pracującym w przedszkolu terapeutycznym, Centrum Opieki Dziennej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” oraz Rodzinnym Domu Czasowego Pobytu dla dzieci SOS Wioski Dziecięce.

W swojej pracy z dziećmi kieruje się uważnością i zaangażowaniem. Stawiam na naturalność w budowaniu relacji, dostosowując się do indywidualności dziecka.

W początkowej fazie podążam za dzieckiem, dając mu czas i przestrzeń do wyrażania siebie. Dzięki czemu buduje wieź pełną poczucia bezpieczeństwa i szacunku. Nawiązując relacje z dzieckiem jestem nieszablonowa i kreatywna. Dostosowuje swoje metody pracy do zainteresowań i predyspozycji dziecka – wszystko po to, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. W pracy z dzieckiem kieruje się terapia poprzez zabawę.

Żadnego dziecięcego problemu nie umniejszam ani nie powiększam. Uważam, że dziecko jest świadomym podmiotem relacji i to ono najlepiej poprowadzi mnie przez swoja historie. Jestem zwolennikiem rozwoju emocjonalnego i społecznego od najmłodszych lat.

Każda relacja z dzieckiem jest dla mnie wyjątkowa, podchodzę do niej indywidualnie i twórczo, pozwalając dziecku pokazać swój potencjał.

Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym do 14 r.ż. oraz ich rodzicami.

W ramach strefy Terapi I Rozwoju prowadze poradnictwo psychologiczne dla rodzicow, które ma na celu doraźną pomoc z problemami. Jej głównym celem jest udzielenie wsparcia, przekazanie wskazówek oraz możliwości rozwiązania bieżących problemów.

Prowadzę także konsultacje dziecięce okresliajac możliwe przyczyny problemów, dajac wstępne wskazówki do dalszej pracy i  diagnozy.


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/server263986/ftp/migracja/ftp.server436431.nazwa.pl/wp-includes/functions.php on line 5383

Donum Animo Strefa Terapii i Rozwoju
ul. Panewnicka 5
40-709 Katowice
NIP: 634-125-27-11
REGON: 383982880

ING Bank Śląski:
INGBPLPW 22 1050 1214 1000 0092 8125 3428

Polityka prywatności | © 2020 Donum Animo.